BEK-Bl döntők

Interjúk

2007-08

Milan 0-1 Roma

Látványos meccsen rabolta el a három pontot a Francesco Totti nélkül felálló AS Roma a San Siróból az olasz élvonalbeli bajnokság kilencedik fordulójának csúcsrangadóján, az AC Milan-AS Roma mérkőzésen. A találkozó mindkét oldal részéről számtalan helyzetet és közönségszórakoztató játékot hozott, Mirko Vucsinics 71. percben született gólja döntött. Ezzel továbbra is nyeretlen otthon a milánói csapat, és veretlen idegenben a fővárosi alakulat.

Mirko Vucsinics (balra) most is remekül pótolta Tottit

Rögtön egymásnak estek a csapatok, az első negyedórában azonban nem adódott igazi ziccer egyik kapu előtt sem.

A 17. percben Kaká törte meget a jeget, Pirlo kugratása után elegáns, lapos lövésével célozta meg a hosszú sarkot 12 méterről, lövése azonban mintegy két méterrel célt tévesztett.

Hamar felelt erre a Roma: Cicinho távoli löketénél Didának minden tudására szüksége volt a védéshez.

Az egyre inkább magára találó fővárosiak aztán a 27. percben óriási lehetőséghez juthattak, Vucsinics lábában azonban benne maradt a gól, eltörte a lövést, így Didának most nem kellett közbeavatkoznia.

Az utolsó negyedóra aztán a Milané volt, Seedorf kétszer is rettentően közel állt a gólszerzéshez, majd Kaká emelésébe ért bele szerencsésen Mexes, így gólnélküli döntetlennel fordultak a csapatok.

A folytatásban De Rossi ápolása borzolta a kedélyeket a vendégoldalon, majd Gattuso ziccere és Gilardino nagyszerű fejese tett erre rá egy lapáttal.

Az állás azonban csak nem változott, pedig a Roma is reagált: Cicinho tört előre, majd Vucsinics sarkazta neki középre a labdát, szép csavarása azonban ha centikkel is, de elkerülte a Milan kapuját.

A 71. percben tankönyvbe illő akció után aztán megtört a gólcsend, Brighi - Mancini - Cicinho akció után a jobboldalon elszáguldó brazil védő mintaszerű beadására aztán Vucsinics robbant be, és mattolta Didát.

A 80. percben aztán véleményes szituáció során tizenegyeshez jutott a Roma. A bíró szerint Ambrosini taszajtott egy nagyot De Rossin, amiért megkapta második sárga lapját és mehetett zuhanyozni.

A sértett eldönthette volna a meccset, azonban nyesése a kapu bal felső sarka mellett-fölött hagyta el a játékteret.

Az eredmény nem változott, így a Roma hihetetlenül fontos három pontot rabolt el a Milan otthonából.

Mivel az Internazionale csupán döntetlenre volt képes Palermóban, ezért három pontra csökkent az előnye a második helyre visszakapaszkodó As Romával szemben.

A Parma megszerezte második győzelmét, az Udinese a Stadio Olimpicóban tudott nyerni, és már ötödik. Idegenbeli győzelme után az Atalanta is csak három pontra van a dobogótól.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (SERIE A)

9. FORDULÓ
Milan-Roma: 0-1 (Vucsinics 71.)
Catania-Sampdoria: 2-0 (Mascara 2., Martinez 42.)
Parma-Livorno: 3-2 (Morrone 10., Paci 54., Morfeo 74., ill. Tavano 23., 50. – 11-esből)
SZOMBAT
Napoli-Juventus 3-1 (Gargano 48., Domizzi 62., 69., - mindkettőt 11-esből, ill. Del Piero 46.)
Torino-Cagliari 2-0 (Rosina 70., Ferri 86. – öngól)